HİKAYEMİZ
YEM-VİT olarak faaliyetlerimize 1987 yılında başladık. 1987 yılından bugüne kadar büyüyen ve günümüzde yem katkı sektörünün en başarılı firmalarından biri olarak; kanatlı, ruminant ve balık türlerine yönelik premiks ve yem katkı ürünleri üretimi ve satışı yapmaktayız. Üretim tesisi İzmir’de bulunan firmamız, ülkemizin dört bir yanındaki satış ağı ile birlikte birçok ülkede ihracat faaliyeti göstermektedir. Sektöre adım attığımız yıldan itibaren pazar payımızı arttırarak büyümeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızı Ar&Ge’ ye ayırdığımız sınırsız bütçe, iyi yetişmiş uzman kadromuz ile teknolojiyi takip ederek sürekli yenilenerek geliştirmekteyiz. Dünya standartlarındaki üretim anlayışımızı; dünya standartlarında tedarik ettiğimiz ürünler ve sektördeki kararlı duruşumuz ile kaliteden ödün vermeden gerçekleştiriyoruz.

FAMI QS, GMP, TS EN ISO 9001:2015 ve TS EN ISO 22000:2005 belgelerine sahip olan firmamız; yenilikçi ürünleriyle kalite politikasını bugün olduğu gibi gelecekte de sürdürecektir.

Faaliyetlerimize devam ederken, Birleşik Krallık’ın lider firması Devenish Nutrition ile ortaklık anlaşması yaptık. 2017 yılı temmuz ayında yapılan ortaklık anlaşmasına göre Devenish, Yem-Vit’e %50 ortak olarak Türkiye yem katkı sektörüne girmiş oldu. Yem-Vit ise bu ortaklık ile iç ve dış pazarlarda gücüne güç kattı.

1952’de Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta kurulan ortağımız Devenish, İrlanda’nın en önemli yem ve yem katkı üreticilerinden biridir. Bunun yanında Devenish’in İngiltere, İrlanda, Kuzey Amerika ve Afrika’da yatırımları bulunmaktadır. Devamında Yem-Vit ile yaptığı ortaklık ile Türkiye’ye ilk yatırımını gerçekleştirmiştir. Geniş bir yelpazede bulunan müşterilerine ruminat, kanatlı, domuz, balık ve diğer türlerin beslenmesi, yem - yem katkı tedariki ve teknik çözümler ile hizmet veren firma 50’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

VİZYONUMUZ
Yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek, yüksek kalitede ürün ve teknik çözümler ile Türkiye ve dünya çapında hizmet vermeye devam etmektir.

MİSYONUMUZ
Araştırma geliştirme faaliyetlerimiz ile, iş ortaklarımızın yüksek verim, performans ve karlılık elde etmesini sağlayan, dünya standartlarında ürün ve hizmetler oluşturmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ
İçinde bulunduğumuz rekabet ortamında taleplerin sorunsuz karşılanması, ürünlerin ekonomik, kaliteli, güvenilir ve zamanında karşılanır olması önemli bir rol oynamaktadır. Bu amaçla firmamız, kendini sürekli geliştirerek; iş ortaklarımızın isteklerini kaliteli, ekonomik, güvenilir ve zamanında karşılanmasını TEMEL KALİTE POLİTİKASI olarak belirlemiştir..