Bizden Haberler

YEM-VİT, AGROEXPO İZMİR FUARINA RENK KATTI

12 Ağustos 2021 Perşembe

1987 yılından itibaren kanatlı, büyükbaş, küçükbaş ve balık gruplarında; tüm yem katkı maddeleri ve premiksler konularında üretici ve distribütör şeklinde faaliyet gösteren Yem-Vit firması; misyonu gereği iş ortaklarının verim, performans ve karlılıklarını arttırmalarında sektördeki yenilikleri takip edebilmelerinin önemine inanmaktadır.

Bu bağlamda belirli periyodlarda bilgilendirme toplantıları düzenlemekte ve sektörel fuarlarda stand açarak katılmaktadır. 11 – 14 Şubat 2016 tarihleri arasında Orion fuarcılık tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı son yılların en yoğun katılımla gerçekleşen organizasyonuna ev sahipliği yaptı. 450 stantta 1.400 markanın yer aldığı fuarda, Yem-Vit kurmuş olduğu sıra dışı stantla fuara renk katan firmaydı. Fuarı, Türkiye’nin dört bir köşesinden yaklaşık 250 bin kişi ziyaret etti. Böylece, fuar 110.000 metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük Tarım Fuarı oldu. Orion Fuarcılık tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, sektörün İzmir’deki buluşma noktası oldu. Dört gün süren fuar boyunca katılımcılar tarım ve hayvancılık alanındaki en son gelişmeleri ve yenilikleri ziyaretçilere sunma fırsatı yakaladı. İzmir’de, bu sene 11.’si düzenlenen Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarında Yem-Vit uzman kadrosu ile yer aldı.

Yem-Vit’in distribütörlüğünü yapmış olduğu firmalardan Filozoo ve Schils’in yetkilileri de fuarda hazır bulunmuştur. Kendi ürünleri hakkında katılımcılara bilgi aktarımında bulunan yetkililer, üreticilerle buluşmaktan memnun kaldılar.

Yem-Vit Genel Müdür Yardımcısı Sayın Cevat Ekrem Postacı’nın sektörel televizyonlara verdiği röportajlarda, fuarın öneminden, sektörün geleceği ve Yem-Vit’ in rolünden bahsetmiştir. YEM-VİT’in ana amacı ürün tanıtımlarının yanında üreticilerin sorunlarını, taleplerini yerinde dinlemek ve talepler doğrultusunda genel bilgilendirmeler yapmaktır. Sektördeki üreticilerin, dünyadaki ve Türkiye’deki yeni gelişmelerden haberdar olmasının önemini bilen Yem-Vit, kendi ürünlerinin tanıtımı yanında güncel durumları da göz önünde tutarak yaptığı organizasyonlarda, üreticiler tarafından saygıyla karşılanmaktadır.

Doğaya olan duyarlılığını ön plana çıkaran Yem-Vit, Ege Orman Vakfı iş birliği ile yapmış olduğu koruluğun ağaç sertifikalarını fuarda standını ziyaret eden misafirlerine dağıtmıştır. “Gelecek nesiller orman ile büyüsün” sloganı ile yola çıkan Yem-Vit, Türkiye’nin doğal güzelliklerinde, sağlıklı, mutlu yeni nesiller yetişmesi ve yeşil bir dünya ve temiz bir hayat için bu projeyi hayata geçirmekten memnuniyet ve gurur duymaktadır.