Bizden Haberler

5. DÜNYA YEM VE GIDA KONGRESİ’NE TAM DESTEK

12 Ağustos 2021 Perşembe

YEM-VİT, 18-20 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya'da 'Herkese Eşitlik ve Refah” teması ile gerçekleştirilen, 5. Dünya Yem ve Gıda Kongresi’ne “Diamond Sponsor” olarak katıldı.

Üç günlük kongre süresince standında misafirleri ağırlayan Yem-Vit, faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Yurtiçi ve yurtdışından katılım sağlayan sektörün öncülerine firmasını ve ürünlerini tanıtan Yem-Vit, yoğun ilgi gördü. 1987 yılından itibaren kanatlı, büyükbaş, küçükbaş ve balık gruplarında; tüm yem katkı maddeleri ve premiksler konularında üretici ve distribütör şeklinde faaliyet gösteren Yem-Vit firması; misyonu gereği iş ortaklarının verim, performans ve karlılıklarını arttırmalarında sektördeki yenilikleri takip edebilmeleri için bu tarz organizasyonlara katılım sağlamakta ve destek vermektedir.

Kongre süresince bir araya gelen katılımcılar; organizasyonun verimli ve yararlı geçtiğini belirterek, Yem-Vit yetkililerine katılımları ve destekleri için teşekkür ederken, bu tip desteklerin devamı için taleplerini bildirdiler. Yem-Vit Genel Müdürü Onat Onater yaptığı açıklamada “Dünya çapında ses getiren böyle bir organizasyonun Türkiye’de düzenlenmesini sağlayan herkese teşekkür ederken, sektörün öncü firmalarından bir tanesi olarak böyle bir organizasyona destek vermekten duydukları memnuniyeti” dile getirmiştir.

Yem ve gıda sektörü ile ilgili, kamu, özel sektör ve üniversite temsilcilerinden oluşan 45 farklı ülkeden yaklaşık 1000 kişilik katılımcının yer aldığı kongre büyük bir ilgi görmüştür. Kongre, Türkiyem-Bir Başkanı M. Ülkü Karakuş, IFIF Başkanı Joel Newman, FEFAC Başkanı Ruud Tijssens, FAO Temsilcisi Yuriko Shoji ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş'in konuşmaları ile açılmıştır. Konuşmaların ardından sponsor firmaların stand açılışları yapıldı. Heyetin Yem-Vit standını ziyaretinde, yetkililere firmamız ve ürünlerimiz hakkında açıklayıcı bilgiler sunulmuş ve sektöre olan katkılarımız anlatılmıştır.

YEM-VİT Genel Müdürü Sayın Onat Onater yaptığı bilgilendirmede; özellikle ihracata yönelik olarak yaptıkları çalışmalardan, yeni pazarlara girmenin öncelikle ülke ekonomisi daha sonra firmamıza sağlayacağı katkılardan bahsetmiştir. Ülkemizin ve firmamızın gelişerek büyümesinin en önemli anahtarının ihracat olduğunu belirten Sayın Onater, bu tarz organizasyonların, ülke potansiyelimizi ve özellikle yerli firmalarımızın gücünü göstermede etkili olduğunun altını çizmiştir.

Kongrede, Sürdürülebilirlik, Piyasalar ve Ticaret, Global Mevzuat ve Yem Ticaretinin Kolaylaştırılması, Yem ve Gıda Zincirinde Biyogüvenlik, Hayvan Besleme, Inovasyon ve Ar-Ge ana konuları altında, konusunda uzman dünyanın çok farklı yerlerinden 60 kadar konuşmacı sunumlar yapmış ve tartışmalar gerçekleştirilmiştir. Gala gecesinde katılımcılar yabancı ve Türk kültürlerinin bir arada yer aldığı programla hoşça vakit geçirmişlerdir. Gala yemeğinde, katılımlarından ve desteklerinden dolayı YEM-VİT firmasına plaket sunulmuştur.