Hikayemiz

 

YEMVİT olarak faaliyetlerimize 1987 yılında başladık. Sektöre adım attığımız bu yıldan itibaren pazar payımızı arttırarak büyümeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızı AR&GE ye ayırdığımız sınırsız bütçe, iyi yetişmiş uzman kadromuz ile teknolojiyi takip ederek sürekli yenilenerek geliştirmekteyiz. Dünya standartlarında ki üretim anlayışımızı; Basf,Dsm,Adisseo,İmpextraco,Adm,Evonik gibi dünya firmalarından tedarik ettiğimiz ürünlerle; sektörde ki kararlı duruşumuzu ve kaliteden ödün vermeden misyonumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

ISO 9001-2008 ve ISO 22000:2005 belgelerine sahip olan firmamız; yenilikçi ürünleriyle kalite politikasını bugün olduğu gibi gelecekte de sürdürecektir.

 

İrlanda’nın lider firması Devenish Nutrition ile ortaklık anlaşması yapıldı. 2017 yılı Temmuz ayında yapılan ortaklık anlaşmasına göre Devenish, Yem-Vit’e %50 ortak olarak Türkiye yem katkı pazarına girmiş oldu. Yem-Vit ise bu ortaklık ile mevcut ve çevre pazarlardaki gücüne güç kattı.

 

1952’de Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta kurulan Devenish firması ise, sektörümüzün en önemli yem ve yem katkı üreticilerinden biridir. Devenish’in İngiltere, İrlanda, Kuzey Amerika ve Afrika’da yatırımları bulunmaktadır.

 

Devamında Yem-Vit ile yaptığı ortaklık ile Türkiye’ye ilk yatırımını gerçekleştirmiştir.  Geniş bir yelpazede bulunan müşterilerine büyükbaş, küçükbaş, kanatlı, balık ve diğer türlerin beslenmesi, yem üretimi, veterinerlik hizmetleri ve teknik çözümler ile hizmet veren firma 40’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor.

 

VİZYONUMUZ

Yenilik ve teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek, ürün kalitesinde çıtayı yüksek tutmak firmamızın ve tüm çalışanlarımızın hedefidir.

 

MİSYONUMUZ

Araştırma geliştirme faaliyetlerimizle, iş ortaklarımızın verim, performans ve kârlılık hedeflerine uygun, dünya standartlarında ürünler oluşturmaktır.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

İçinde bulunduğumuz rekabet ortamında taleplerin sorunsuz karşılanması, ürünlerin ekonomik,kaliteli, güvenilir ve zamanında karşılanır olması önemli bir rol oynamaktadır. Bu amaçla firmamız,kendini sürekli geliştirerek; iş ortaklarımızın isteklerini kaliteli, ekonomik, güvenilir ve zamanında karşılanmasını TEMEL KALİTE POLİTİKASI olarak belirlemiştir.