YEM-VİT’İN YENİ ORTAĞI DEVENISH NUTRITION

YEM-VİT’İN YENİ ORTAĞI DEVENISH NUTRITION

 İrlanda’nın lider firması Devenish Nutrition ile ortaklık anlaşması yapıldı. 2017 yılı Temmuz ayında yapılan ortaklık anlaşmasına göre Devenish, Yem-Vit’e %50 ortak olarak Türkiye yem katkı pazarına girmiş oldu. Yem-Vit ise bu ortaklık ile mevcut ve çevre pazarlardaki gücüne güç kattı.

1987 yılından beri giderek büyüyen ve günümüzde yem katkı sektörünün en başarılı firmalarından biri olan Yem-Vit; kanatlı, büyükbaş, küçükbaş ve balık türlerine yönelik premiks ve yem katkı ürünleri üretimi ve satışı yapmaktadır. Üretim tesisi İzmir’de bulunan firmamız, ülkemizin dört bir yanındaki satış ağı ile birlikte şu anda 15 ülkede ihracat faaliyeti göstermektedir.

Mevcut üretim tesisi ilave olarak yeni yatırımlar yapan Yem-Vit, aynı zamanda yeni bir üretim tesisi projesine devam etmektedir. Yem-Vit olarak;     geçmişten bugüne gelişen, yenilikçi yaklaşım ve yatırımlarımız, kaliteli, güvenli ve sektörün ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerimiz ve müşterilerimize sunduğumuz çözümlerimiz ile sektörümüze hizmet vermeye devam etmekteyiz.

DEVENİSH BEYOND NUTRİTİON “BESLENMENİN ÖTESİNDE…”

1952’de Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta kurulan Devenish firması ise, sektörümüzün en önemli yem ve yem katkı üreticilerinden biridir. Devenish’in İngiltere, İrlanda, Kuzey Amerika ve Afrika’da yatırımları bulunmaktadır. Devamında Yem-Vit ile yaptığı ortaklık ile Türkiye’ye ilk yatırımını gerçekleştirmiştir.

 

Geniş bir yelpazede bulunan müşterilerine büyükbaş, küçükbaş, kanatlı, balık ve diğer türlerin beslenmesi, yem üretimi, veterinerlik hizmetleri ve teknik çözümler ile hizmet veren firma 40’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor. 65 yıllık tecrübesi ile araştırmacı, yenilikçi yaklaşıma sahip, müşterilerine teknik anlamda çözümler sunan ve pazar lideri olan firmanın 400 çalışanı bulunuyor.

Her iki firmada son yıllarda hem ulusal hem de uluslararası büyüme yakalamış durumdadır. Yem-Vit olarak bu başarı ivmesi, stratejik anlamda sahip olunan fikir birliği, kaliteli, güvenli, yenilikçi, araştırmacı ve müşteri odaklı yaklaşım ile bu ortaklığın sektörümüze katkı sağlayacağına inanıyoruz.


Ortak görüşleri paylaştığımız Devenish birlikteliğimiz ile müşterilerimize sunduğumuz hizmet, ürün ve çözümleri arttırmayı, Türkiye ve yurtdışı pazarında daha da büyümeyi hedefliyoruz. 

Dünden bugüne, hep birlikte ileriye…